Раніше майнінг або видобуток корисних ресурсів був відомий виключно у сфері видобутку золота, вугілля та інших корисних копалин. Але, починаючи з 2009 року, коли був відкритий перший генезис-блок Біткоїна, справжнім золотом стала криптовалюта. Тому користувачі Інтернету вперше зіткнулися з таким новим поняттям, як майнінг криптовалют. А отже важливо розібратися, що таке майнінг, які екологічні аспекти майнінгу та інші характеристики даного процесу. 

Знайомство з терміном

Під майнінгом прийнято розглядати процес видобутку криптовалют учасниками мережі з використанням спеціального обладнання. В результаті відбувається перевірка, об'єднання транзакцій в окремі блоки. Все це стало можливим за рахунок виконання складних математичних задач, вирішення криптографічних головоломок. 

Майнер – це користувач, що відповідає за вирішення даних задач. Кожна успішно вирішена задача дозволяє створювати блоки, де вже є певна кількість транзакцій. Таким чином, сформований блок буде приєднаний до вже наявного блокчейну. 

Різновиди майнінгу 

До майнерів висувають різні вимоги з урахуванням особливостей механізмів консенсусу. Все це впливає на процес додавання нової партії блоків у блокчейни.

Виходячи з таких механізмів, виділяють наступні види майнінгу:

  1. Proof of Work (PoW). Майнери повинні вирішувати математичні задачі різного ступеня складності для підтвердження транзакцій, додавання блоків. Приклади криптовалют: Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC), Dogecoin (DOGE). 

  2. Proof of Stake (PoS). Вибір майнерів для створення блоків здійснюється за рахунок кількості монет – їх потрібно «закладати»/блокувати. Приклади криптовалют: Ethereum (ETH), Solana (SOL), Toncoin (TON).

  3. Proof-of-Authority (PoA). В ролі майнерів виступають заздалегідь вибрані особи, які отримують завдання створювати нові блоки. Приклади криптовалют: Ethereum (ETH), POA.Network.

  4. Proof-of-Capacity (PoC) / Proof-of-Spacetime (PoSt). Майнери повинні підтвердити, що встигли підготувати необхідний вільний простір для майнінгу. Приклади криптовалют: Signum (SIGNA)/ Filecoin (FIL).

Крім того, класифікація також здійснюється і з урахуванням певного майнінгового обладнання. 

Сьогодні в роботі застосовують:

  • ASIC-майнери або використання бази прикладних інтегральних схем. З'ясовуючи, як працює майнінг, потрібно ознайомитися з набором спеціальних мікросхем, які були спочатку оптимізовані для видобутку цифрової валюти. Ще одним варіантом називають оренду ASIC і застосування всіх можливостей хмарного майнінгу. Це дозволяє зменшити вартість обслуговування забезпечення – програмного, апаратного. За допомогою ASIC видобуваються Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Litecoin (LTC) і Dash (DASH). 

  • Майнінг на GPU або застосування комп'ютерної відеокарти. В результаті можна вирішувати навіть найскладніші завдання з метою здійснювати перевірку всіх транзакцій у блокчейні. За допомогою GPU видобуваються Bitcoin (BTC), Monero (XMR), Ravencoin (RVN).

  • Майнінг на процесорі (CPU). Цей варіант поступово втрачає свою актуальність через збільшення хешрейту. За допомогою CPU видобуваються Bitcoin (BTC), Zcash (ZEC), Vertcoin (VTC).

  • SSD – твердотільні накопичувачі, які стали новим поколінням, що активно застосовують у сучасних ПК. За допомогою SSD видобуваються BurstCoin (BURST), Siacoin (SC), Chia (XCH).

Все це відкриває перед майбутнім майнером величезні можливості з метою повністю зануритися в особливості роботи криптовалютних ферм. 

Детальні калькуляції вигоди від майнінгу різних коінів вимагають враховувати безліч різних змінних: скористайтеся калькулятором https://whattomine.com/ і рахуйте самостійно. 

Розглянемо на прикладі: 

  1. Майнимо криптовалютні монети і токени на процесорі GPU (3070) із застосуванням алгоритму Ethash (180 Mh/s, 390.0 W).

  1. Витрати 0,5 $/kWh. Сортування за Market Cap.

  1. Фільтр об'єму Volume > 0.1. Середні показники доходу $: Поточні значення.

  1. Вибираємо біржі:

  1. Натискаємо "Розрахувати" і отримуємо інформацію про те, наскільки вигідно майнити вибрані альткоїни:

Початок майнінгу: допомога новачкам 

Економіку майнінгу складно назвати стабільною – з'являється безліч нових інструментів, способів, здійснюється впровадження інноваційних технологій. Все це впливає на загальну процедуру, а тому новачкам буде корисно почати з простого – зрозуміти, як майнити крипту.

Для цього слід ознайомитися з основним списком кроків:

  1. Занурення у сферу майнінгу різних цифрових валют, вивчення всіляких механізмів консенсусу, алгоритмів, запитів і потреб.

  2. Вибір підходящого обладнання з урахуванням спочатку обраної криптовалюти, вимогам до її видобутку. 

  3. Створення особистого рахунку – відкриття гаманця, який буде найзручнішим і безпечним.

  4. Розрахунок витрат з урахуванням потенційної дохідності. Для цього потрібно організувати комплексний аналіз усіх витрат, вигод.

  5. Енергоефективність обладнання – необхідно використовувати максимально енергоефективні методи і способи в роботі, знижуючи операційні витрати, виключаючи негативний вплив на екологію.

  6. Встановлення, налаштування ПЗ з урахуванням вже обраної цифрової валюти, обладнання.

  7. Тестовий запуск з метою подальшої оптимізації.

  8. Застосування якісної системи безпеки, під якою розглядають різні паролі, двофакторну автентифікацію тощо.

  9. Вивчення правил, податків з метою залишатися в курсі всіх нормативних вимог, щодо даної сфери.

  10. Постійний контроль продуктивності, проведення регулярних аналізів, щоб заздалегідь визначати всі можливості для майбутньої оптимізації.

  11. Ознайомлення з актуальними новинами в криптоіндустрії, щоб своєчасно адаптувати свої робочі стратегії під тенденції на ринку.

Таким чином, новачкам важливо заздалегідь оцінити всі ризики і дохідність майнінгу. Це допоможе в майбутньому не допускати серйозних помилок.

Майнінг біткоїнів вдома: як це працює? 

Біткоїн сьогодні вважається найпоширенішою цифровою валютою, що має підвищений попит. Тому розглядати процес видобутку криптовалюти можна на прикладі Біткоїна.

Використовуючи процес PoW (Proof-of-Work), майнінг Біткоїна відбувається наступним чином:

  1. Відправка транзакцій у мережу, їх збір. У транзакціях можна ознайомитися з даними, що стосуються всіх операцій: наприклад, перекази валюти, різні дії, пов'язані з цифровими активами.

  2. Хешування в майнінгу. При вирішенні задачі будь-якої складності майнери повинні відшукати правильний хеш.

  3. Створення нового блоку. Це право отримує перший з майнерів, який відшукає правильний хеш.

  4. Створення, поширення блоку. У новому блоці повинна міститися інформація про транзакції. Для поширення потрібно ретранслювати блок до інших вузлів мережі.

  5. Підтвердження для приєднання. Після перевірки хешу блок автоматично приєднується до інших блоків, створюючи блокчейн.

  6. Винагорода. Створення нового блоку дарує майнеру винагороду, яка є важливим стимулом.

Після цього процес майнінгу не припиняється – всі етапи безперервно повторюються в мережі блокчейн.

Розбираючись з питанням, як працює майнінг ферма, необхідно уточнити основну суть такого видобутку: відшукати або «видобути» новий блок цифрової валюти, скориставшись ресурсомісткими обчисленнями. Причому конкуренція досить висока, так як дані обчислення одночасно виконує величезна кількість майнерів, застосовуючи потужне обладнання. 

Коментар
Ваше ім'я
Введіть текст відгуку
Новин не знайдено